Super User

Super User

جک بتن شکن از لحاظ کارکرد به چند دسته تقسیم می شود که طبق لیست زیر می باشد :

1- اتوماتیک

2- نیمه اتوماتیک

3- دیجیتال

4- آنالوگ

5- ساده

 

اين آزمايش روش تعيين مقاومت فشاري نمونه هاي استوانه اي بتن مانند مغزه هاي استوانه اي يا نمونه هاي تهيه شده توسط قالب هاي استوانه اي را شامل مي شود. اين روش براي بتن هايي كه وزن مخصوص آن ها بيش از 800 كيلوگرم بر مترمكعب است، مورد استفاده قرار مي گيرد. اين روش از اعمال بار محوري فشاري به نمونه هاي استوانه اي يا مغزه هاي استوانه اي ، تا گسيخته شدن نمونه تشكيل مي شود. مقاومت فشاري از تقسيم حداكثر بار تحمل شده توسط نمونه بر سطح مقطع آن بدست مي آيد.

چون مقاومت براي بتن ساخته شده با مصالح مشخص يك خاصيت ذاتي و اساس نمي باشد، لذا بايد به اهميت تعيين مقاومت فشاري توجه خاصي مبذول شود. مقادير بدست آمده براي مقاومت به شكل نمونه، ابعاد آن، روش مخلوط كردن، نحوه عمل آوردن، روش نمونه گيري، نحوه قالب گيري، نحوه ساخت و سن نمونه بستگي دارد.

آزمایشگاه ماسه

این آزمایشگاه توانایی آزمون های مربوط به مواد قالب‌گیری و ریخته‌گری فلزات ،ماهیچه و مواد ورودی را دارد. در گروه اول آزمون‌های اندازه‌گیری عدد ریزی ماسه، رطوبت، درصد خاک، استحکام و قابلیت عبور گاز ماسه که از اصول اولیه تهیه مواد قالب‌گیری ماسه‌ای تر است قابل انجام است. در گروه دوم آزمون های مربوط به آماده سازی نمونه استاندارد ماهیچه و استحکام خمشی ماهیچه انجام می شود. در قسمت کنترل مواد ورودی اندازه گیری ADV ماسه ،تست تیتراسیون ، اندازه گیری PH و… انجام می شود.

تجهیزات آزمایشگاه ماسه:
دستگاه رطوبت سنج
ترازوی دیجیتالی سارتریوس
دستگاه اندازه گیری استحکام کششی ماسه تر
دستگاه یونیورسال اندازه گیری استحکام برشی ،خمشی و فشاری ماسه تر و ماهیچه
مینی دستگاه تست سرد ماهیچه شامل همزن و شوت و تزریق گاز
همزن 5 کیلویی ماسه سیلیسی جهت ترکیب ماسه با رزین یا بنتونیت
دستگاه اندازه گیری خردشوندگی

خاک‌ها مخلوطی از مواد معدنی و آلی هستند که از تخریب سنگ‌ها در نتیجهٔ هوازدگی به وجود می‌آیند که البته نوع و ترکیب خاک‌ها در مناطق مختلف بر حسب شرایط ناحیه فرق می‌کند.

مقدار آبی که خاک‌ها می‌توانند بخود جذب کنند، از نظر کشاورزی و همچنین در کار‌های خانه‌سازی٬ راه‌سازی و ساختمانی دارای اهمیت بسیاری است که این مقدار در درجهٔ اول بستگی به اندازهٔ دانه‌های خاک دارد.

اگر می‌خواهید درباره خاک مطالعه می‌کنید، مفید است که بیلی را در دست بگیرید و سوراخی نسبتاً بزرگی را در آن ایجاد کنید. این سوراخ باید طوری باشد که سطح عمودی خاک تا سنگ زیرین آشکار شود. به این شرایط نیمرخ خاک گفته می‌شود. نیمرخ خاک چیزی مثل اثر انگشت خاک است. نیمرخ یک خاک به خاطر عواملی مثل رنگ، بافت، ساختار، ضخامت و همچنین ترکیب شیمیایی اش با نیمرخ خاک‌های دیگر متفاوت است.

کاربرد شیکر

آزمایش دانه بندی با الک با هدف دست یافتن توزیع اندازه دانه ها در خاک یا پودرهای شیمیایی و پودر فلزات صورت می پذیرد.از این رو به آن دانه بندی مواد دانه ای می گویند.

آزمایش الک در مهندسی خاک و مهندسی عمران بسیار کاربرد دارد و در رفتار مهندسی مواد دانه ای دانستن توزیع بزرگی دانه ها بسیار پر اهمیت می باشد.

به هر حال آزمایش دانه بندی فقط به مهندسی عمران اختصاص نداشته و بر روی تمام مواد آلی و غیرآلی صورت می پذیرد.این مواد می تواند از دانه های غلات تا موادی همچون زغال سنگ و رس را شامل شود.

تجهیزات آزمایشگاه خاک

 با توجه به اهمیت لوازم و وسایل آزمایشگاه های خاک ، سیمان ، آسفالت و … در توسعه و استقلال کشور،این شركت كلیه تجهیزات آزمایشگاهی بروز در زمینه های خاک و مصالح و ... لازم برای انجام خدمات مختلف آزمایشگاهی مطالعات خاک و مقاومت مصالح(مصالح ساختمانی، بتن، آسفالت و جوش) را دارا می‌باشد.

دستگاه شیکر الک

اگر در نمونه اوليه ذرات ريز با اندازه تقريبي ۵۰ ميکرو متر و کوچکتر از آن به ميزان نسبتا زيادي وجود داشته باشند ، اين ذرات نمي‌توانند به آساني و با استفاده از نيروي وزن خود از سوراخ هاي الک عبور نمايند و از طرف ديگر به علت نيروي چسبندگي زيادشان به ذرات بزرگتر چسبيده و همراه با آن ها در الک‌هاي بالايي باقي مانده و در نتيجه موجب خطا در نتيجه آزمايش شیکر الک خواهند شد . در اين موارد جهت دستيابي به نتايج بهتر از روش Air-jet استفاده مي‌شود که در آن جرياني از هوا به منظور جدا کردن ذرات ريز از ذرات بزرگتر و حرکت دادن آن ها به الک‌هاي پايين دميده مي‌شود . جريان هواي خروجي از دستگاه نيز در نهايت وارد سيليکون و يا فيلتر مي‌شوند .

دستگاه شیکر الک

سایر مشخصات:

تايمردار
قابليت نصب 11 الک به قطر 8 اينج و 8 الک به قطر 12 اينچ
ارتعاش عالي و مناسب براي افزايش سرعت الک نمودن
تايمر يک ساعته
رنگ مقاوم الکترواستاتيک
داراي موتور تك فاز 1450 rpm
ابعاد : 1200×320×500mm
وزن: 40 kg

 

دستگاه برش مستقيم خاک

وسيله اي جهت آزمايش نيروي برشي خاک می باشد . اين دستگاه ضمن ايجاد فشار قائم که بروي خاک مي آورد از طريق فشار جانبي دو سطح همسان را در راستاي افقي به حرکت مي آورد . مقدار نيروي عمودي از طريق وزنه هاي استاندارد اعمال شده و نيروي افقي از طريق موتور الکتيکي اعمال مي گردد که توسط يه لودسل و نمايشگر ( دستگاه برش مستقيم ديجيتال ) نمايش داده مي شود .

دستگاه کرگير يک ابزار قدرتمند جهت برش و مغزه گيري در مصالح از جنس هاي مختلفي از نظير بتن ، آسفالت ، سنگ ، آجر ، کاشي و ديگر مواد جامد مي باشد . اين دستگاه از اندازه هاي مختلفي از کوچک که مي توان آن را بسادگي توسط شخص حمل کرد و يا به بزرگي که آنرا با ماشين آلات مخصوص راهسازي حمل مي شود .

محصولات آزمايشگاه بتن

محصولات آزمايشگاه بتن به افراد کمک می کند تا مطالب مختلفی نظير نحوه ساخت بتن مناسب ، مبارزه با شرايط خورنده ، ساخت بتن .با دوام و … را مورد بررسی قرار دهند محصولات آزمایشگاه بتن برای کنترل بتن استفاده می گردد .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/betonazc/jacazma.com/templates/jm_jacob/html/com_k2/default/user.php on line 260
صفحه1 از2